Tusz do drukarki – co wybrać zamiennik czy droższy oryginał? Jest to pytanie bardzo często stawiane przez osoby użytkujące na co dzień urządzenia do drukowania w swoich firmach, domach czy szkołach. Zanim podejmiemy decyzję, warto nieco zaznajomić się z tematem, ponieważ zależnie od sytuacji odpowiedź na to pytanie może być różna.

Czym charakteryzują się oryginalne tusze do drukarek?

Oryginalne tusze do drukarek są to produkty dedykowane przez producenta do danego modelu urządzenia. Chociaż są produkowane z bardzo podobnych komponentów jak zamienniki, to ich cena jest zdecydowanie wyższa- wynika to z konieczności poddawania ich serii restrykcyjnych badań i testów laboratoryjnych. Decydując się na oryginalny tusz do drukarki zyskujemy pewność, że uzyskamy najlepszą z możliwych jakość wydruków, oczywiście pod warunkiem, że całe nasze urządzenie jest maksymalnie sprawne. Wybierając oryginały zapewniamy sobie optymalny czas schnięcia, lepkości tuszu i trwałość wydruku, również szacunkowa wydajność będzie zgodna z tą podawaną przez producenta.
Oprócz tego, ważny jest fakt, że jeśli mamy drukarkę i dojdzie do awarii, a sprzęt jest na tak zwanej gwarancji, serwisant może odmówić jej uwzględnienia i realizacji, jeśli nie korzystamy z tuszów oryginalnych.

Czym charakteryzują się zamienniki tuszów do drukarek?

Zamienniki tuszów do drukarek, chociaż mają taką samą budowę i zbliżony skład, nie przechodzą jednak tylu restrykcyjnych testów i badań w laboratoriach, co sprawia, że są o około 30% tańsze niż oryginały. Kupując zamienniki musimy liczyć się jednak z tym, że jakość naszych wydruków może nie być tak wysoka jak w przypadku produktów sygnowanych przez producenta, ich trwałość i czas schnięcia oraz wydajność również może być różna.
Decydując się na zamienniki wybierajmy sprawdzonych producentów i sklepy, w miarę możliwości przed nowym zakupem sprawdzajmy opinie innych użytkowników na jego temat. Nie dajmy się też skusić na podejrzanie niskie ceny, a jakość naszych wydruków może niewiele odbiegać od tej, uzyskiwanej dzięki produktom polecanym przez producentów.

Co więc wybrać?

Wiele osób używa zamienników, ponieważ są dużo bardziej ekonomiczną opcją. Szczególnie jeśli wybierzemy sprawdzone produkty dobrej marki, wydruk powinien mieć jakość wystarczającą do drukowania dokumentów czy tekstów niezbędnych w codziennej pracy lub nauce.
Natomiast jeśli zależy nam na wydruku o bardzo wysokiej jakości i trwałości, warto wydać nieco więcej na oryginalne tusze. Jest to również korzystniejsze rozwiązanie w przypadku używania drogiego sprzętu objętego gwarancją.

Write your comment Here