Często pojawia się potrzeba dwustronnego skserowania jakiegoś dokumentu, jednak przeszkodzić może w tym nieznajomość parametrów technicznych danego urządzenia, co utrudnia jego obsługę. Poniższy poradnik przedstawia, w jaki sposób należy kserować dwustronnie.

Kiedy przydaje się dwustronne ksero?

Dwustronne kserowanie dokumentów pozwala przede wszystkim na ogromną oszczędność papieru. W końcu żadna książka nie jest składana z jednostronnie zadrukowanych stron. Dwustronny druk to zatem oszczędność zasobów, a także znak świadczący o profesjonalizmie. Kserowanie dwustronne może także przyspieszyć proces kopiowania dokumentów.

Różne rodzaje kopiowania dwustronnego

Dwustronnie można kopiować zarówno dokumenty zadrukowane dwustronnie, jak i te jednostronne. W ustawieniach kserokopiarki można znaleźć parametry dotyczące sposobu druku i ewentualnego odbicia dokumentu. Dokumenty kserować można poziomo lub pionowo i w obydwu tych przypadkach możliwy jest wybór odbicia wzdłuż dłuższej lub krótszej krawędzi kartki formatu A4.

Jak kserować dwustronnie?

Dwustronna kopia dokumentu może zostać wykonana automatycznie, jeżeli tylko zadrukowana kartka formatu A4 zostanie właściwie umieszczona w podajniku. Opcję automatycznego kserowania dwustronnego każdego dokumentu można ustawić jako domyślną metodę powielania w ustawieniach urządzenia. Funkcja ksera dwustronnego figuruje najczęściej jako “Duplex Copy”.

Kserowanie dwustronne w domu

W domowych warunkach również możliwe jest kserowanie dwustronne, o ile tylko używany model domowego ksero posiada taką funkcję. Często, zamiast automatycznego powielania dwustronnego, należy wybrać opcję ręcznego kserowania dwustronnego. W tym przypadku należy ręcznie obrócić kopiowany dokument na płaszczyźnie skanera, aby obydwie jego strony zostały sczytane przez urządzenia. Kserokopiarka umieści następnie skopiowane informacje na dwóch stronach tej samej kartki papieru. Należy przy tym upewnić się, że kopiowany dokument wydrukowany został w formacie A4.

Jak drukować dwustronnie?

Oczywiście możliwy jest także dwustronny druk dokumentów. Do tego celu wystarczy zmienić ustawienia samego pliku zawierającego dokument tekstowy. Po wybraniu opcji odpowiadającej na komputerze za drukowanie należy zapoznać się z automatycznymi ustawieniami drukowania i ewentualnie zmienić wybraną metodę wydruku na druk dwustronny. Drukarka zajmie się resztą.

Write your comment Here