Każdy z nas miał kiedyś tatuaż. Oczywiście mowa o tatuażach krótkotrwałych, które w przeciwieństwie do tatuaży permanentnych pozostają na naszej skórze przez okres od kilku godzin do kilku dni. Jest to również idealny sposób, aby zastanowić się, czy tatuaż permanentny jest dla nas odpowiednim wyborem. Jakie mamy możliwości? Jaki tatuaż tymczasowy jest najlepszy rozwiązaniem?

Różnorodne tatuaże

Sposobów na wykonanie tatuażu w domowych warunkach są dziesiątki. W rzeczywistości jedynym ograniczeniem, przed jakim stoimy jest nasza wyobraźnia. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czy posiadamy odpowiednie zdolności plastyczne.

Jeżeli nie, to nic szkodzi! Obecnie możemy stworzyć tatuaż w domu, który nie wymaga od nas żądnych umiejętności manualnych. Jedyne co musimy umieć, to obsłużyć komputer oraz posiadać drukarkę. Wiele osób nie wie, jak zrobić tatuaż z drukarki, ale jest to bardzo proste.

Tatuaż prosto z drukarki

Niestety nie każda drukarka sprawdzi się w przypadku tego rodzaju ozdoby. Chcąc stworzyć tatuaż, musimy posiadać drukarkę atramentową. Jeżeli w domu mamy model laserowy, to drukuje on za pomocą proszku, który nie nadaje się na tatuaż. To czym jest proszek do drukarki jest tematem do innego wpisu.

Jeżeli jednak posiadamy klasyczny model wytwarzający z pomocą druku, to jesteśmy kilka kroków od własnego tatuażu. Pierwszą czynnością jest wybór interesującego nas wzoru. Pamiętajmy, aby nie miał on zbyt dużo szczegółów. Jeżeli jest zbyt duży, to musimy go zmniejszyć do odpowiadających nam rozmiarów.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie w drukarce kartki papieru obklejonej taśmą dwustronną. Dzięki temu nakładany przed drukarkę tusz zostanie położony bezpośrednio na naklejoną na papier taśmę. Następnym krokiem będzie przyłożenie wydruku do ciała i jego dociśnięcie. Tego rodzaju tatuaż pozostanie z nami na kilka godzin.

Podstawy ostrożności

Na uwadze należy mieć również kwestie bezpieczeństwa. Chociaż co do zasady tusz nie powinien być toksyczny to w pewnych przypadkach może mieć on negatywny wpływ na skórę,Write your comment Here