Drukarka 3D, która wielu osobom wydawała się “pieśnią przyszłości” obecnie może być dostępna w każdym mieszkaniu. Malejący koszt produkcji tego rodzaju urządzenia sprawia, że rosnąca ilość osób decyduje się na jej zakup. W sieci odnaleźć można różne wzory i projekty, które umożliwiają nam druk przedmiotów codziennego użytku.

Co warto wydrukować z drukarki 3D?

Z pewnością do najpopularniejszych projektów przedmiotów, które mogą być wytworzone z pomocą drukarki 3D zaliczyć można różnego rodzaju akcesoria do użytku domowego oraz przedmioty, które pozwalają na ponowne wykorzystanie rzeczy przeznaczonych do wyrzucenia. Jakie są przykładowe fajne rzeczy z drukarki 3D?

Odpowiedni uchwyt do szklanki lub słoika

Każdy z nas od czasu do czasu kupuje jedzenie lub słodycze w słoikach, które po konsumpcji zostają wyrzucone. Posiadając drukarkę 3D możemy we własnym domu wydrukować uchwyt, który pozwoli nam na przekształcenie zwykłego szklanego opakowania w praktyczny i estetyczny kubek. Jakie opakowania można wykorzystać?

Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie szklane opakowana m.in. po Nutelli mogą posłużyć do stworzenia ciekawej kolekcji szklanek. Oczywiście w praktyce drukarka 3D pozwala na stworzenie uchwytu do każdego rodzaju opakowania. Jeżeli jednak już stworzony i udostępniony wzór nie pasuje do naszego szkła, musimy stworzyć nowy wzór we własnym zakresie. Jakie są inne ciekawe przedmioty?

Drylownice

Innym ciekawym pomysłem, który wspomoże nas w codziennym funkcjonowaniu jest projekt na wydruk trójwymiarowego grzebienia fryzjerskiego czy drylownicy do dyń oraz melonów. Jest to niezwykle proste urządzenie, które za pomocą jednego ruchu pozwoli na wyciągnięcie wszystkich nasion oraz oblepiającego je miąższu z owocu.

Oczywiście tak samo, jak w przypadku uchwytu potrzebna nam jest profesjonalne drukarka 3D oraz materiał do wydruku. W przypadku tego rodzaju technologii nie musimy zastanawiać się nad tym, czym jest proszek do drukarki, ale raczej jak odpowiednio dobrać materiał do wydruku, tak aby w pełni spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Write your comment Here